3 gün süren Zafer Konserlerine Sertab Erener damga vurdu

Tarih: 31 Ağustos 2021 Salı 14:13

Mersin’de 30 Ağustos Zafer Bayramı 3 gün 3 gece düzenlenen konserlerle kutlanırken, Özgecan Aslan Meydanı’nda konser veren Sertab Erener Zafer Konserlerine damga vurdu.

Haber- Gizem Konucu

Mersin’de 30 Ağustos Zafer Bayramı 3 gün 3 gece düzenlenen konserlerle kutlandı. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği konserlerle sahillerden yaylalara uzanana 12 noktada toplam 14 sanatçı sahne aldı. Merkezde Sertab Erener konseri damga vururken, Tarsus’ta Atiye, Anamur’da Erdal Güney ve Forantası, Silifke’nin Susanoğlu Sahili’nde Ertan Rüstem ve Yazı Tura Band’ın ardından Can Bonomo, Mezitli’nin Fındıkpınarı Yaylası’nda Ayşe Dinçer, Mut’un Kozlar Yaylası’nda ise Mersin Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu sahne aldı. Ücretsiz düzenlenen konserlerde pandemi kapsamında girişlerde HES kodu sorgulaması ve ateş ölçümü yapıldı.

 

MERSİNLİLER UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

Zafer Konserlerinin son gününde kent Merkezi’nde Özgecan Aslan Meydanı’nda Sertab Erener öncesinde yerel gruplardan olan AG Band sahne aldı. AG Band konseri sırasında pandemi döneminde yerel sanatçılara destekte bulunmasından dolayı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e teşekkür etti. AG Band solisti, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer hem Mersin halkını hem de biz sanatkarları çok destekliyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız belki de Türkiye’de bir ilke imza attı. Bu organizasyon yaklaşık 2 yıldır devam ediyor. Yerel müzisyenlere o kadar çok destek veriyor ki kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.Mersin Büyükşehir Belediye Bandosu’nun meşaleler eşliğinde verdiği mini dinletinin ardından ise dinleyiciler tarafından heyecanla beklenen Sertab Erener sahneye çıktı. Sevilen şarkılarını Mersinliler için seslendiren Sertab Erener’e alandaki dinleyiciler de hep bir ağızdan eşlik etti. Sertab Erener konserine Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve eşi Meral Seçer de katıldı. Seçer, dinleyiciler tarafından coşku ile karşılanırken, alandaki dinleyiciler Seçer’e“Mersin seninle gurur duyuyor” tezahüratları attı. Sertab Erener konserini sonuna kadar dinleyen Seçer, sanatçıya sahnede bir de çiçek takdim etti. O sırada havai fişek gösterileri ve dakikalarca süren alkışlarla Mersinliler unutulmaz bir gece yaşadı. Konserin ardından sahneye çıkarak vatandaşların Zafer Bayramı’nı kutlayan Seçer, Sertab Erener’e de teşekkürlerini iletti. Seçer, “Erener ve tabii ki beraber çalışma arkadaşları, ona eşlik edenler Mersin’e çok güzel bir akşam yaşattılar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Her zaman sizleri Mersin’de görmek isteriz” dedi.

 

TARSUS’TA ZAFER YÜRÜYÜŞÜ

Zafer Konserleri kent merkezinin yanı sıra Mersin’in dört köşesinde, sahilden yaylalara kadar devam etti. Tarsus’ta Tren Garı’ndan başlayarak yürüyüş gerçekleştiren Tarsuslular, konser alanına marşlar eşliğinde gitti. Evlerindeki vatandaşlar da alkışlar, ıslıklar ve dalgalandırdıkları Türk bayrakları ile yürüyüşe destek verdi. CHP Mersin Milletvekilleri Ali Mahir Başarır, AlpayAntmen ve Cengiz Gökçel ile Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ise zafer coşkusunu alanda Tarsuslularla birlikte yaşadı. 3 gün süren Zafer Konserlerinde ilk gün Erdemli, Çamlıyayla ve Silifke’deki konserlerle başladı. Erdemli’deBatuhan Şaraplı’nın ardından sahneye çıkan Simge Sağın, Erdemlileri şarkılarıyla coşturdu. Aynı gün Mersin yaylalarında ise Onur Akın ve Zeynep Karababa sahne aldı. Konserlerin ikinci gününde ise Onur Akın Toroslar’ınGözne Yaylası’nda sahne aldı. Onur Akın konseri Toroslar’ın yaylasında büyük ilgi görürken, Toroslar’daki 3 Ocak Stadı’nda ise yerel müzisyen Hasan Yeşilgöz’ün ardından Kubat sahneye çıktı. Onur Akın ve Kubat konserlerinde Toroslar’ın güneyinden kuzeyine kadar şarkılar ve türküler eşliğinde Türk bayrağı dalgalandı. Aynı coşku Silifke’nin Mara Yaylası’ndaki Ali Altay konserinde de sürdü.Zafer Konserlerini Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda paylaşan dinleyicilerden Hasan Özdemir, “Uzun zamandır özlediğimiz konserlerle bizi buluşturduğu için Vahap Seçer’e teşekkür ediyoruz. Çok güzel bir 30 Ağustos kutlaması oldu. Mersin’e yakışan bir kutlama oldu” dedi. Bir başka dinleyici Ümran İş ise, “Çok eğlenceli geçti. Sertab Erener harika bir konser verdi. Doyasıya eğlendik. 30 Ağustos’u hep birlikte kutladık. Bu tarz etkinliklerin devam etmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu. Seçer konser sonrasında ise vatandaşlarla selfie çekildi.


Etiket: mbb, sertaberener, mersin, konser, 30ağustos


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Hakimiyet Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA