Mersin’in spor adamlarından, Akdeniz’in spor tesislerine tam not!

Tarih: 2 Kasım 2021 Salı 15:34

Gültak; Mersin İdman Yurdu’nun uzun yıllar formasını giyen sevilen futbolcular, teknik direktörler ve kaptanların katılımıyla organize edilen dostluk maçında bir araya geldi. Maç sonrası duygu ve düşüncelerini dile getiren kentin sevilen spor adamları, Mersin ve Akdeniz’e kazandırdığı ve toplamda yaklaşık 40 milyon lirayı bulan spor tesisleri ve yatırımları nedeniyle Başkan Gültak’a teşekkür ettiler.

Geçmişte profesyonel bir futbolcu olan Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak; Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) ile Akdeniz Belediyesi arasında; suni çim ile kaplanıp tamamen yenilenen Seyfi Ali Türkoğlu-Şafak Erdur Futbol Sahası’nda düzenlenen ‘Veteranlar Dostluk Maçı’nda forma giydi. Başkan Gültak, çekişmeli ve centilmence geçen maçta attığı güzel bir gol ile futbol yeteneğinden hiçbir şey kaybetmediğini de gösterdi. Maçın ardından bir açıklama yapan Başkan Gültak; “Yıllar sonra TÜFAD ile düzenlediğimiz veteranlar maçında sahaya çıktık. Mersin İdman Yurdu’nun efsane isimleri ile aynı sahaya çıkmak gerçekten çok güzel bir duygu. Biraz çekinerek oynadım ama finali iyi yaptık. Güzel bir anı oldu hepimiz için. Bizleri kırmayıp bu özel maça katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Akdeniz’e bugüne dek 40 milyon lira civarında spor yatırımları, tesis ve sahaları kazandırdık. İlçemize yeni spor tesisleri kazandırmak, gençlerimizi ve her yaştan insanımızı spora yönlendirmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

BİLİR; “BAŞKANIMIZ, SPOR TESİSLERİNİN ARTMASINDA ÖNCÜLÜK YAPIYOR”

TÜFAD Mersin Şube Başkanı Mesut Bilir ise yaptığı konuşmada; “Bu davet için ve ayrıca gelip bizimle aynı sahada maç yaptığı için Sayın Başkanımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Mersin’de bu tesislerin çoğalması gerekiyor. Başkanımız da bunun öncülüğünü çok iyi yapıyor. Bunun için de TÜFAD Ailesi olarak başkanımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. “Öncelikle, bu güzel sahayı futbola ve Mersin’e kazandırdığı için Mustafa Gültak Başkanımıza teşekkür ediyoruz” TÜFAD Genel Sekreteri Ayhan Gök; “Umuyorum O’nun sayesinde çocuklarımız ve gençlerimiz burada futboldaki hedeflerine ulaşırlar. Bizler de bugün burada sahaya çıkmaktan çok mutlu olduk. Umarım bu tesisler, kentimizin diğer birçok yerinde de yapılır. Mersinimiz böylesi tesislere layık. Kim bu tesislere katkı veriyorsa, gençler ve futbol adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu. MİY’in efsane kaptanlarından Ayhan Öz ise, duygularını şu sözlerle dile getirdi; “Bu organizasyonda emeği geçen Sayın Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Güzel bir tesis hazırlanmış. Kendisi de futbolun içinden gelen, sporu seven faal bir insan. Mersin ve Akdeniz’e çok güzel hizmetler de sunuluyor. Bundan daha güzle bir ortam olabilir mi? Kentimizde spora ve sporcuya verdiği bütün destek ve katkıları nedeniyle Sayın Başkanımıza çok teşekkür ediyorum.”

 

NACİR; “İNANILMAZ BİR TESİSTE MAÇ YAPTIK”

Teknik Direktör Mehmet Nacir de yaptığı kısa konuşmasında; “Bugün bizi buraya davet ederek ve eski futbolcuları bir araya toplayan Akdeniz Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Gültak’a çok teşekkür ediyoruz. İnanılmaz bir tesis yapmış, bizler de burada maç oynadık. Sayın Başkanımız spora ve sporcuya inanılmaz derecede sahip çıkıyor. Her şey için Sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi. “Akdeniz Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Gültak’ın da sporun içinden gelmesi bizim için çok önemli” diyen Teknik Direktör İsa Ömür ise, “Mersin ve Akdeniz’de spora, sporcuya ve altyapıya yönelik hayata kattığı tüm hizmetler ve sağladığı önemli katkılardan dolayı Başkanımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, daha güzel şeyler yapacağına da inanıyorum” ifadelerini kullandı.

 

ÖZBALTA; “BU TESİS, 24 SAAT MAÇ OYNANABİLECEK ŞEKİLDE YENİLENDİ”

MİY teknik direktörlerinden Memduh Özbalta ise açıklamasında; “Burası daha önce çim saha idi. Özellikle yağışlı havalarda zemin bozulur, futbol oynamaya müsait olmazdı. Fakat zemin ve ışıklandırma yenilendi. Burada 24 saat maç oynanabilir. Gerek spora ve sporcuya sağladığı katkılardan ötürü, gerekse eski arkadaşları bir araya getiren bu güzel etkinlik nedeniyle Gültak Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu. MİY’in eski futbolcularından Tarkan Özyılmaz ise duygularını; “Bizleri bu maça davet eden Sayın Başkanımıza ve bizlerle bir arada olan ekibine teşekkür ediyorum. Başkanımız Gültak, muhteşem bir tesiste muhteşem bir gol attı. Mustafa Gültak Başkanımız, Mersin ve Akdeniz için gerçekten büyük bir şans. Sevgi ve saygılarımı iletiyor, böylesi güzel etkinliklerin sürmesini diliyorum” sözleriyle dile getirdi. (Haber Merkezi)

 


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Hakimiyet Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA