Başkan Seçer, “Emek Ödülü”ne değer görüldü

Tarih: 8 Eylül 2020 Salı 10:14

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Yeni Tiyatro Dergisi 8. Emek ve Başarı Ödülleri’nde Emek Ödülü’ne layık görüldü. Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nu yeniden yapılandıran Başkan Seçer, genel sanat yönetmenliği koltuğuna usta rejisör Murat Atak’ı getirmişti. Murat Atak da aynı değerlendirmede Yılın Genel Sanat Yönetmeni Ödülü’ne değer görüldü.

Bu yıl 8.si düzenlenen Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri’ne değer görülenler açıklandı. Onur Ödülleri kategorisinde Nevra Serezli, Ediz Hun, Oya Başar ve Özen Yula gibi usta isimler yer alırken, Emek Ödülü’ne ise Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer layık görüldü.

 

YILIN GENEL SANAT YÖNETMENİ MURAT ATAK SEÇİLDİ

Yeni Tiyatro Dergisi 8. Emek ve Başarı Ödülleri’nde Yılın Genel Sanat Yönetmeni kategorisindeki ödülün sahibi ise başarılı çalışmalarıyla Türkiye’de yankı uyandıran Mersin Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Murat Atak oldu.

 

TİYATRO SANATINA VERİLEN ÖNEM VE DESTEK ÖDÜLÜ GETİRDİ

Başkan Seçer’e tiyatro alanında ödül getiren çalışmaların başında Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun yeniden yapılandırılması geliyor.

Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na, bir dönem Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü’nü de yürüten, soprano sanatçısı Bengi İspir Özdülger’i atayarak Mersin’in sanat ve kültür hayatına yeni bir soluk getirdi.

Başkan Seçer, hemen ardından da Şehir Tiyatrosu’nun genel sanat yönetmenliği koltuğuna usta rejisör Murat Atak’ı getirerek tiyatro ve sinema dünyasının dikkatini Mersin’e çekti. Temmuz ayı sonunda ise Şehir Tiyatrosu’nun oyuncu ve teknik elemanlarının belirlenmesi için 4 gün süreli bir sınav gerçekleştirildi. Jüri koltuğunda Cihan Ünal, Tomris Çetinel, Özlem Ersönmez, Mehmet Yılmaz, Galip Erdal ve Mehmet Yaşayan gibi usta isimlerin yer aldığı sınava 231 aday katıldı. Sınavların ardından Şehir Tiyatrosu’na 10’u oyuncu, 12’si ise teknik ekip olmak üzere 22 yeni yol arkadaşı katıldı. Mersin Şehir Tiyatrosu’nun bu adımı da yurt genelinde tiyatro camiasında ilgiyle ve mesleğe saygınlık kazandırdığı için takdirle izlendi.

 

 

“SANAT KENTİ, KÜLTÜR KENTİ, KARDEŞLİK KENTİ MERSİN’İ YARATMAK İSTİYORUZ”

Şehir Tiyatrosu’nun yeni sezondaki ilk temsiline katılan Başkan Seçer, “Çağdaş, modern, insanların birbirini sevdiği saydığı, birbirini renginden, mezhebinden, meşrebinden, dilinden, inancından dolayı öteki görmediği bir kent yaratmak istiyoruz. Modern bir kent, çağdaş bir kent, sanat kenti, kültür kenti, kardeşlik kenti Mersin’i yaratmak istiyoruz. İşte, bu kadrolarla yaratacağız” demişti.


Etiket: vahap, seçer, tiyatro, emek


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Hakimiyet Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA