Acar, “Hayaller ve girişimcilik bir araya geldiğinde başarı kaçınılmazdır”

Tarih: 11 Eylül 2020 Cuma 13:55

İş hayatında herkesin bir hayali olması ve o hayalin peşinden gitmesi gerektiğini söyleyen genç girişimci işadamı Doğukan Acar, hayalleri ve girişimciliği bir araya getirdiği takdirde başarı kaçınılmazdır dedi.

Haber – Sevcan Akgül

Mertaş Yönetim Kurulu Üyesi genç girişimci Doğukan Acar, Mertaş’ın hizmet alanları, geleceğe dönük yatırımları hakkında gazetecilere bilgi vererek genç girişimcilere önerilerde bulundu. Mersin’de inşaat malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren Mertaş, toptan ticaretten sonra Seramiksan Showroom’u ile de adından söz ettirdi.

“6 İLDE FAALİYET GÖSTERİYORUZ”

Meslek hayatına işin en dibinden, en alt kademesinden, işin tozunu yutarak başladığını söyleyen Acar, “2012 yılında iş hayatına atıldım. Burası zaten benim ailemin şirketi ben istediğim koltuğa otururum havası ile değil, hak ederek bu koltuğa oturdum. Zorlukları görerek, işin püf noktalarını öğrenerek başarıyı elde ettim. Yaklaşık 26 yıldır Mersin’de yaşıyorum. Okan Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Ticaret okudum. Daha sonra da babam tarafından kurulan Mertaş’ın yönetiminde yer alarak işlerin başına geçtim” dedi. Mersin’de 1992 yılından beri inşaat malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren Mertaş hakkında bilgi veren Acar, “ İnce inşaat malzemeleri dediğimiz, seramik, vitrifiye, armetür ve bunun gibi montaj malzemesi ürün grubunun toptan dağıtımını yapan bir firmadır. Mersin, Adana, Gaziantep, Osmaniye, Hatay ve Şanlıurfa olmak üzere 6 ilde faaliyet gösterip, irili ufaklı alt bayileri olan bir şirketiz. 2012 yılında bu iş yerine giriş yaptığımda, toptan dağıtım yapan bu şirketi perakende sektörü olarak da 2019 yılında İstemihan Talay caddesinde Seramiksan showroomunu açtık. Perakendedeki büyüyen pazarı daha da büyütmek amacı ile 2020 yılının sonuna doğru Silifke mağazamızı da açacağız. Mertaş bünyesi altında şuanda 31 kişiyi istihdam ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

“ÖNCE TÜRKİYE SONRA TÜM DÜNYAYA ATILIM YAPACAĞIZ”

Mertaş’ın geleceğe yönelik hedeflerinin başında önce Türkiye daha sonra tüm dünyaya atılım yapmak olduğunu belirten Acar, “Perakende olarak öncelikle kendi şehrimiz olarak kabul ettiğimiz ve benimsediğimiz Mersin’in bütün ilçelerini hedef alarak mağazalarımızı genişletmek istiyoruz. Bunun analizini yapıp ilk olarak Silifke ilçemizden başlamış bulunmaktayız. Bunun yanı sıra uzun vadeli hedeflerimizde önce Çukurova bölgesinde mağazalar açıp, Türkiye genelinde perakende alanında ciddi projelere imza atmak istiyoruz. Kısa vadede ise planlarımızı tamamen Mersin üzerine kurduk” dedi.

“HAYAL KURMADAN HİÇBİR YERE VARILMIYOR”

Genç girişimcilere önerilerde bulunan Doğukan Acar, her insanın girişimci olarak hayatına yön vermesi gerektiğine dikkat çekti. Acar, “28 yaşında olmama rağmen ticaretin ve iş hayatının içindeyim. Girişimci olmadan, hayal kurmadan hiçbir yere varılmıyor. İş hayatına atılan herkesin bir hayali olması gerektiğini ve o hayalin peşinden gitmesi gerektiğini düşünüyorum. Yaşamı anlamı kılan bana göre hayaldir. Girişimcilik ve hayal ruhunu bir araya getirdiğimiz zaman başarı kaçınılmaz bir hal alıyor. O yüzden insanların yaptıkları işe dört elle sarılıp, araştırmacı ve vizyoner bir yapı ile yol haritası çizmeleri gerekiyor” diyerek gençlere hayallerinin peşinden gitmeleri gerektiğini dile getirdi.

 


Etiket: mersin, mertaş, doğukanacar


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Hakimiyet Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA