Başkan Engin, Başkan Seçer ile kent yatırımlarını görüştü

Tarih: 29 Ekim 2020 Perşembe 14:19

MESİAD Başkanı Hasan Engin, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i ziyaret etti. Ziyarette kent yatırımları ve projeleri görüşüldü.

Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i ziyaret ederek, kentin geleceğine dair birçok proje için fikir alışverişinde bulundu. Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Gülcan Kış’ın da hazır bulunduğu ziyarette Başkan Engin, kentimizin gelişmesi ve kalkınması için Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ürettiği projelerin önemine değinerek, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e kentin sorunlarına karşı gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür etti.  Başkan Engin: “Kent meclisleri kent yatırımlarına sahip çıkıp, kentin tüm projelerine destek olmalıdır. Kentimizin geleceği için iş dünyası, kamuoyu, yerel yönetimler, odalar, STK’lar, hepimiz birbirimize omuz verip, Mersin’i dünya kenti yapmak için çaba harcamalıyız” dedi.

 

“HEP BİRLİKTE KENTİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Mersin’in istenilen refah seviyesine getirilmesi için çaba verdiklerini kaydeden Başkan Seçer; “4. Çevre Yolu inşaatı çalışmaları başlamış olup kısa zaman içerisinde bitirilecektir. Metro ihalesi için Türkiye’nin en büyük ve tecrübeli firmaları ön teklif verdi. Akabinde 2’inci etap raylı sistem ile üniversite, Şehir Hastanesi ve yeni otogara bağlantı oluşturulacak. 3’üncü etapta OSB’yi hafif raylı sistem ile Mersin’e bağlayacağız. Kentsel dönüşüm konusunda ilçe belediyeleri ve yeterliliği olan firmalar ile görüşmelerimiz devam ediyor. Otopark ihalesi gerçekleşti, yüklenici firma ile önümüzdeki günlerde sözleşme imzalayacağız” dedi. “Mersinimizi uluslararası tanıtım alanında projelerimiz ile öne çıkaracağız” diyen Başkan Seçer, Karboğazı turizm bölgesine sahip çıkacaklarını, turizm bakanlığı plan onaylarının ardından çalışmalar başlatacaklarını kaydetti. Tarsus Yenice yatırım revizyon planlarının tamamlandığını, Türkiye’nin en önemli fuar alanlarından birini kente kazandıracaklarını aktaran Seçer, “Mersin, ticari, sosyal, kültürel, tarihi olarak yaşama dair ne varsa her konuda parmakla gösterilecek bir coğrafya. Hep birlikte kentimize sahip çıkmalıyız” ifadelerini kullandı. Sohbetin ardından ziyaret, fotoğraf çekimi ile son buldu. (Haber Merkezi)


Etiket: mersin, mesiad, hasanengin, vahapseçer


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Hakimiyet Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA