Başarır: “Askıda ekmek alan halk ev nasıl alsın?”

Tarih: 4 Kasım 2020 Çarşamba 13:15

CHP’li Ali Mahir Başarır, Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’ın söylediği iddia edilen “Her şeyi devletten beklemeyin, biraz para verip sıfır ev alın” sözleriyle ilgili bir açıklamada bulundu. Başarır, “Askıda ekmek alan halk ev nasıl alsın?” dedi.

Başarır yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz cuma günü İzmir’de çok vahim bir deprem felaketi yaşadık. Acımız oldukça büyük. Yaşadığımız bu deprem felaketinin son olmayacağı çok açık ortada. İktidar ne yazık ki bu konuda gerekli tedbirleri almada, deprem bilinci konusunda oldukça yetersiz. Bunları yaptıkları açıklamalardan da anlıyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaşadığımız İzmir Depreminin ardından “İzmir’de yaşanan hadise ortada. Bunların hiçbirisinin böyle bir akıbetle imtihan olacakları belki de akıllarından geçmiyordu ama işte geldi ve yakaladı” gibi talihsiz bir açıklama yapmışken ardından, Cumhur İttifakının küçük ortağı ve “askıda ekmek” kampanyasının mimarı Sayın Bahçeli de “Keşke riskli binalarda oturmak tercih edilmeseydi” diyerek ülkenin gerçeklerinden ne kadar uzak olduklarını ortaya koydular” ifadelerini kullandı.

 

 

“YAPILAN BU ALAYCI AÇIKLAMALAR ACIYI DAHA DA DERİNLEŞTİRMEKTEDİR”

Başarır açıklamasına şu şekilde devam etti: “Bunlar yetmiyormuş gibi bir talihsiz, bilinçsiz, akıllara durgunluk verecek açıklama da   AKP’li Mersin Akdeniz İlçesi Belediye Başkanı Mustafa Gültak’tan geldi.

AKP’li Akdeniz Belediye Başkanı “Her şeyi devletten beklemeyin, biraz para verip sıfır ev alın” diyor. Böyle bir açıklamayı bırakın bir belediye başkanını sokaktan geçen çocuk bile yapmaz. Böyle bir kişinin seçim bölgem olan Mersin’in güzide bir ilçesi olan Akdeniz Belediyesi’nde belediye başkanlığı yapmasından hicap duyuyorum. Ne yazık ki bu AKP’li belediye başkanının bu ülkedeki vatandaşlarımızın %40’ının asgari ücretle geçindiğinden haberi yok. Ne yazık ki bu arkadaşın 23 milyon vatandaşımızın “Açlık ve Yoksulluk Sınırı”nın altında yaşadığından haberi yok. Bu arkadaşın, bu cümleyi, hangi ülkede yaşayan vatandaşlar için söylediğini merak ediyorum. Vatandaşlarımız depremin acısını yüreklerinde hissederken, yapılan bu alaycı açıklamalar acıyı daha da derinleştirmektedir.  Yapılan bu açıklamalar ülkemizdeki emeklilerin, işçilerin, memurların yaralarını deşmektedir. Yapılan bu açıklamalar, yönetici vasfı taşıyan bazı kişilerin ne denli toplumdan, halktan kopuk yaşadıklarını sergilemektedir” (Haber Merkezi)


Etiket: chp, alimahirbaşarır, akdenizbelediyebaşkanı, mustafagültak


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Hakimiyet Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2021 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA