Orhan Kahveci: “Hedefimiz 2022 yılında Kuzey Makedonya’da üretime başlamak”
Tarih: 11 Ocak 2022 Salı 12:52


Teknopanel Genel Müdürü Orhan Kahveci, “Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te yer alan serbest bölgede 12 bin metrekaresi kapalı, toplam 54 bin metrekare alan üzerine 16 milyon 250 bin Euro değerinde olacak olan yeni tesisimizde hedefimiz 2022 yılı içerisinde üretime başlamak” dedi.

2005 yılında Mersin’de kurulan Teknopanel’in, toplam 123 bin metrekareye ulaşan kurulu alanıyla, 4 üretim tesisinde ürettiği sandviç panel ve EPS ürünlerini yerli ve yabancı pazara satışını ve pazarlamasını yapmakta olduğunu ifade eden Genel Müdür Kahveci, “Genel Müdürlüğümüzün bulunduğu ilk üretim tesisimizi Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde 34 bin metrekare alan üzerinde kurduk. EPS ve Sandviç Panel üretilen tesisimizde ikinci sandviç panel hattını devreye aldıktan sonra 2012 yılında Sakarya Hendek OSB’de 35 bin m2’lik alana sahip ikinci fabrika yatırımımızı gerçekleştirdik. 2018 yılında ise iki önemli yatırımın altına imza attık. İlki 3. yatırımımız olan 8 bin metrekarelik alanda kurulu İstanbul Beylikdüzü’ndeki EPS üretim tesisi iken, diğeri ise 4. yatırımımız, Manisa Turgutlu’da yer alan sandviç panel ve EPS ürünleri üretilen 46 bin metrekarelik fabrikamızdır” dedi.

Genel Müdür Kahveci “Bugün Türkiye’nin en büyük sandviç panel ve EPS ürünleri üreticisi konumundayız. Başarımızın en önemli göstergesi olarak; her yıl İSO tarafından açıklanan ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ listesinde, geçtiğimiz yıla göre 121 sıra yükselmemizi ve üst üste 7. kez liderlik bayrağını elimizde tutuyor olmamızı gösterebiliriz” dedi.

YENİ ÜRETİM TESİSİMİZLE GLOBALDE GÜCÜMÜZÜ ARTIRACAĞIZ

Kahveci, “Stratejik noktalarda yer alan üretim tesislerimizden ürünlerimizi ve hizmetimizi Asya, Avrupa, Afrika, Kuzey ve Güney Amerika kıtalarındaki 99 ülkeye yaptığımız ihracatla ulaştırıyoruz. Yıllık ihracat ciromuzu 25 milyon dolardan 40 milyon dolara çıkardık. Yeni yatırımımız ile global pazardaki rekabet gücümüzü artırma, Balkanlar ve Kuzey Avrupa’daki varlığımızı önemli derecede güçlendirme yönünde bir adım attık. İlk yurt dışı yatırımımız olan Kuzey Makedonya tesisimizde sandviç panel ve EPS ürünlerinin üretimini yapacağız. 2022 yılında devreye alacağımız EPS üretim hattı ile yıllık 350 bin metreküp, 2023 yılında üretime başlayacak olan sandviç panel hattımızda ise yıllık 3,5 milyon metrekare üretim yapmayı hedefliyoruz. Bir Türk markası olarak dünyanın dört bir yanına yaptığımız ihracata, yurt dışı yatırımlarımızı ekleyerek ülkemizi gururla temsil etmek istiyoruz” dedi.  (Haber Merkezi)


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. mersinhakimiyet.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA