İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi

Tarih: 26 Ocak 2022 Çarşamba 12:21

2022 yılının 1. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı, Mersin Valisi Ali İhsan Su Başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik toplantı salonunda zoom platformu üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilen toplantıya Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Kutlu, MTSO Genel Sekreteri Abdulkadir Dölek, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Rıza Özdemir, İl Müdürleri, Çukurova Kalkınma Ajansı yetkilileri, dernek başkanları, oda, sendika ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ile akademisyenler katıldı. Toplantı öncesinde yaptığı konuşmada, istihdam ve mesleki eğitimin önemine vurgu yapan Mersin Valisi Ali İhsan Su, toplantıda alınacak kararların ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Gündem maddeleriyle Mersin’in iş gücü ve istihdamına yönelik teşvik programları, meslek edindirme kursları ve Mersin Çalışma ve İş kurumu faaliyet raporları konularının görüşülmesinin yanı sıra Engelli ve Eski Hükümlü Hibe Desteğine yönelik Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne gelen başvuruların değerlendirmesinin yapıldığı toplantıda; Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Kutlu, kurum faaliyet raporlarıyla ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Gerçekleşen sunumların ardından toplantı, gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasıyla sona erdi. (Haber Merkezi)


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Hakimiyet Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA