Seçer: “Mersin lojistik ile doğup büyüyen bir kent”

Tarih: 15 Nisan 2022 Cuma 13:32

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ve UND Mersin temsilcileri ile bir araya geldi. ‘Mersin Uluslararası Lojistik Köy Projesi’nin konuşulduğu görüşmede Seçer, projenin bir an önce hayata geçmesi için el birliğiyle harekete geçmeleri gerektiği vurgusunu yaptı. Seçer, “Mersin, lojistik ile doğup büyüyen bir kent. Ben de en az sizin kadar bu projenin hayata geçmesini istiyorum” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in makamında yapılan görüşmeye; MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, UND Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Muhittin Ocak ve Rıdvan Arıç, Yönetim Kurulu Üyeleri Yılmaz Özçelik, Kerem İmrak, Coşkun Aytaş, Mehmet Can Arslan, Süleyman Aktaş ile UND Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri Muazzez Araç ve Siraç Dündar katıldı.

“MERSİN, LOJİSTİK İLE DOĞUP BÜYÜYEN BİR KENT”

Seçer’in, Mersin’de kurulması planlanan Lojistik Köy’ün, kentin geleceği açısından önemli ve değerli olduğunu belirttiği görüşmede; projenin detayları masaya yatırıldı. ‘Lojistik Köy’ için artık harekete geçme zamanı olduğunu vurgulayan Seçer, devam eden imar çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Mersin’in İstanbul’un ardından araç filosu açısından en büyük ikinci il olduğuna dikkat çeken Seçer, “Mersin, lojistik ile doğup büyüyen bir kent. Böyle bir projenin hayata geçmesini en az ben de sizler kadar istiyorum” dedi. 

Nakliyeciler Sitesi Projesi’nin de hızla tamamlanarak ihale aşamasına gelindiğini belirten Seçer, Büyükşehir Belediyesi, MTSO ve UND’nin birlikte hareket etmesiyle ‘Lojistik Köy’ projesinde hızla yol alınabileceğini aktardı. Seçer, çalışmalara vakit kaybedilmeden başlanması gerektiğini dile getirerek, proje içerisindeki gümrük, depolama alanları, tır garajları gibi sektörel yatırımların yanı sıra fuar alanı, otel gibi uluslararası lojistiğin gerektirdiği her türlü tesisin yer alacağı altyapının oluşturulmasının önemine de değindi.

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Kızıltan ve UND temsilcileri de yurtiçi ve yurtdışından yatırımcıların bu projeye hazır olduğunu, yer tahsisi konusundaki sorunun çözülmesi halinde vakit kaybedilmeden çalışmaya başlanabileceğini kaydetti. (Haber Merkezi)

 


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Hakimiyet Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA