Mersin’de DEAŞ operasyonu: 14 gözaltı

Tarih: 6 Temmuz 2022 Çarşamba 14:34

Mersin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube MüdürlüğüDEAŞ terör örgütü mensuplarının eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesi ile örgüt adına para transferleri gerçekleştirdiği ve uluslararası ticaret şirketleri ile DEAŞ terör örgütüne hem finans hem ekipman sağlayan ve haklarında MASAK Raporu bulunan şahısların tespitine yönelik çalışma başlatıldı.

Mersin TEM Şube Müdürlüğü örgüt içerisinde faaliyet yürüttüğü tespit edilen ve yasadışı yollardan kaçak olarak ülkemize girdiği tespit edilen A.E.A., A.H., H.H., M.A., A.A. A.H., A.E. ve B.E.A. isimli (8) şüpheli, hakkında ifade beyanı bulunan ve örgüt içerisinde faaliyet yürüttüğü değerlendirilen T.K. isimli şüpheli, ’Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma’ suçundan yürütülmekte olan soruşturma dosyası kapsamında tutuklanan şüphelinin ikamet aramasında ele geçirilen Hard disk üzerinde yapılan incelemede, DEAŞ terör örgütünün çatışma, infaz, propaganda görüntülerinin yanı sıra DEAŞ terör örgütü mensuplarına ait çok sayıda fotoğraf ve resmin yer aldığının tespit edilmesi üzerine HDD içeriğindeki videolarda yapılan detaylı çalışmalardan tespit edilen; M.M. isimli şüpheli, terör örgütü içerisinde faaliyet gösterdiği, örgüt adına para transferleri gerçekleştirdiği ve para transferini kurdukları uluslararası ticaret şirketleri ile DEAŞ terör örgütüne hem finans hem ekipman sağlayan ve haklarında MASAK Raporu bulunan İ.H., A.A., Y.A. ve M.N. isimli (4) şüpheli olmak üzere toplamda (14) şüpheli adliyeye sevk edildi.(Haber Merkezi)

 

 

 

 


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Hakimiyet Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA