Mersin’de Masal Evi sayısı artıyor | Hakimiyet Gazetesi

 
 
 

 
Mersin’de Masal Evi sayısı artıyor

Tarih: 18 Eylül 2022 Pazar 14:10

İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Gülnar Kaymakamı Musa Ayyıldız, ilçe protokolü, öğretmen ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaşımızın katılımlarıyla hayırsever Mehmet Ecevit tarafından yaptırılan Gülnar Ayşe Ecevit Masal Evi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Öğrencilerin halk oyunları gösterileriyle coşkulu bir havada başlayan törende, masallar okundu, çeşitli etkinlikler sergilendi. Açılışta yaptığı konuşmada İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, "Yeni eğitim öğretim yılına Mersinimizin her köşesinde, eğitimde fırsat eşitliği ilkesini ön planda tutarak ve tüm birimlerimizce hazırlıklarımızı tamamlamış olarak eksiksiz girdik. Eğitim camiası olarak ilimizin her noktasında evlatlarımızın, meslektaşlarımızın, tüm vatandaşlarımızın yararlanabileceği yeni kurumlar açmanın heyecanı, mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz. Bugün vefanın, memleket sevgisinin, insanlara saygının, bizi biz yapan değerlerin, paylaşma duygusunun öne çıktığı özel bir açılış yapıyoruz. Sayın Mehmet Ecevit'in çok değerli katkıları, destekleri, hayırseverlikleri ile kurulan Gülnar Ayşe Ecevit Masal Evi'nin açılışı bizler için çok kıymetli. Bu anlamda bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayarak her daim evlatlarımıza ve eğitime destek oldukları için hayırsever vatandaşımız Sayın Mehmet ECEVİT' e, eğitim camiamız adına yürekten teşekkür ediyorum. Ayşe Ecevit Masal Evi'nin Gülnarımıza hayırlı uğurlu olmasını, çocuklarımızın sözlü kültürümüzün en büyük unsurlarından olan masallarımızla büyümelerini, neşe ve başarı dolu bir eğitim süreci geçirmelerini en kalbi duygularımla temenni ediyorum. Masal Evimizin açılışında emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum" dedi. (Haber Merkezi)


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2019-2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA