Vahap Seçer, Akbelen Kavşağı için sordu: ’Niye yapmıyorsun Karayolları’ | Hakimiyet Gazetesi

 
 
 

 
Vahap Seçer, Akbelen Kavşağı için sordu: ’Niye yapmıyorsun Karayolları’


Tarih: 27 Kasım 2022 Pazar 16:17

Hüseyin Okan Merzeci Bulvarı ile Akbelen Bulvarı kesişimindeki kavşak için henüz bir kazma bile vurulmadı. Vahap Seçer, o kavşağı gündeme taşıdı ve sordu: ’Niye yapmıyorsun Karayoları?’

Haber-Cihan Barış Budak

2018'de Akbelen Bulvarı ile Milli Mücahit Rıfat Uslu Caddesi kesişimindeki Mezarlık-2 Köprülü Kavşağı'nın yapımı tamamlandı. Köprülü kavşağın açılışına dönemin Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'dan dönemin Mersin Valisi Ali İhsan Su'ya kadar kentin önde gelen birçok ismi katıldı. Açılışta, yapılan köprülü kavşağı işaret eden Elvan, "Bugün bizim için mutlu, huzurlu bir gün" ifadesini kullandı. Ancak aradan geçen 4 yılda Akbelen Bulvarı'nda benzer bir mutluluk yaşanmadı. Aradan geçen 4 yılda Akbelen Bulvarı ile Hüseyin Okan Merzeci Bulvarı arasındaki kavşak için bir adım atılmadı.

 

BELEDİYE, 8 YILDA KENTE 6 KATLI KAVŞAK KAZANDIRDI

2014 yılından bu yana Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından kente 6 katlı kavşak kazandırıldı. Önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz döneminde Tulumba, Egemenlik ve Demokrasi katlı kavşaklarının yapımı tamamlandı. Anıt, Sevgi ve Göçmen katlı kavşaklarının yapımı ise mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer döneminde trafiğe açıldı. Şu anda 18. Cadde ile Hüseyin Okan Merzeci Bulvarı kesişiminde altgeçit çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi'nin kamuoyunda 2. Çevreyolu olarak da bilinen Hüseyin Okan Merzeci Bulvarı'na kazandırdığı 5 katlı kavşakla birlikte gözler Akbelen Bulvarı'na çevrildi. Vatandaşlar, belediyeden Akbelen Bulvarı'na da bir katlı kavşak yapılmasını talep etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ise o bölgenin Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü'nün sorumluluk alanında olduğuna işaret etti. Seçer, 2020'nin Aralık ayında katıldığı bir radyo programında "Akbelen Mezarlığı'nın güney bölümünde, o proje şu anda hazır aslında. 2021 yatırım programına da girdi, Karayolları Müdürlüğü'nün yapması gereken bir proje. O projeyi de Karayolları gerçekleştirecek" dedi.

 

"MERSİN BU ÜLKENİN SINIRLARI İÇERİSİNDE DEĞİL Mİ?"

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı 3. Birleşim Toplantısı'nda Akbelen'de yapılması beklenen katlı kavşak bir kez daha gündeme geldi. Mersin'in merkezi hükümetten hakkını alması gerektiğini vurgulayan Vahap Seçer,  "Mersin 5'inci sırada vergiyi veriyorsa, devletin bütçesine para gönderiyorsa; Ulaştırma Bakanlığı İstanbul'a ayırdığı bütçeden, Konya'ya ayırdığı bütçeden, diğer illere ayırdığı bütçeden Mersin'e de ayırıp birçok şeyi yapabilir. Örneğin Akbelen Katlı Kavşağı'nı yapabilir. Daha fiske vurmadılar. Buradan Mersinlilere sesleniyorum; 4'üncü katlı kavşağı bitiyoruz. Birini yarım teslim aldık, bitirdik. İki tanesini bitirdik, hizmete aldık. Bir tanesini en fazla bu hafta sonu, bilemediniz gelecek hafta sonu hizmete açacağız. Zaten bir bölümünü açtık. Adana'ya gidin, Konya'ya gidin, Gaziantep'e gidin, Kayseri'ye gidin. Battı-çıktıların üzerindeki etiketlere bir bakın, kim tarafından yapılmış? Karayolları, Karayolları, Karayolları... Mersin bu ülkenin sınırları içerisinde değil mi? Mersin vergi vermiyor mu? Mersin, Ankara'ya 81'inci sırada mı vergi veriyor? Niye yapmıyorsun Karayolları? Niye yapmıyorsun?" ifadelerine yer verdi.

 


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA