Bozdoğan, Nazım’ın dizeleriyle müjdeyi verdi: ’En güzel deniz, henüz gidilmemiş olanıdır’
Tarih: 28 Kasım 2022 Pazartesi 17:03


Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Nazım Hikmet’in "En güzel deniz, henüz gidilmemiş olanıdır" dizelerini Tarsus’ta denize karşı mırıldandı. Tarsuslular, yıllardır özlemini çektikleri plajlarına kavuştu.

Haber-Behzat Özgür Beyazlar

 

Tarsus Belediyesi, Tarsusluların denize girmesinin 'yolunu' açtı. Yıllardır atıl halde duran bağlantı yolunun yenilenmesiyle birlikte, Tarsuslular Tarsus Beyaz Kum Plajı'na kavuştu. Tarsuslular hafta sonu sahile akın etti. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan da Tarsuslularla sahilde bir araya geldi.

 

GELECEK YAZ TARSUS'UN 'DENİZ SEZONU' OLACAK

Tarsus Belediyesi ekipleri tarafından yaklaşık 12 bin 500 metre uzunluğundaki Tarsus Plajı'nda temizlik yapıldı. Ekipler, ardından plajın bağlantı yolunda düzenleme çalışmaları gerçekleştirdi. Kısa süre içerisinde sahilde kum temizliği ve deniz temizliği yapılacağı da belirtildi. Öte yandan sahile otopark, duş noktaları ve şezlong gibi donatılar kazandırılacağı da açıklandı. İnce, beyaz ve kükürtlü kum yapısı sayesinde önemli bir yere sahip olan Akdeniz’in incisi Tarsus Plajı’nda altyapı ve ulaşım konuları başta olmak üzere bölgede ihtiyaç duyulan çalışmaların tamamlanması ile plaj, yaz sezonunda Tarsusluların hizmetine sunulacak.

 

"BU YAZ, TARSUS PLAJI'NDAN AKDENİZ'E BAKMAK İÇİN HAZIR OLUN"

Soğuk havalara rağmen plaja akın eden Tarsuslular ise sahilin tadını çıkarttı. Plajlarına kavuşan Tarsuslularla bir araya gelen Bozdoğan, çalışmaların tamamlandığı alanda incelemelerde bulundu. Vatandaşların talep ve önerilerini dinleyen Bozdoğan, geri kalan çalışmaların hızlandırılacağını vurguladı. Bozdoğan, sahil ziyareti sonrası sosyal medya hesabından Nazım Hikmet'in dizelerini paylaşarak şu açıklamayı yaptı; "'En güzel deniz, henüz gidilmemiş olanıdır.' Tarsus Plajı'nı halkımıza açmak için sona yaklaşıyoruz. Tarsus'un anılarını, özlemlerini, mazisini canlandırmak için; bu kentin deniz hasretine son vermek için çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz. Bu yaz, Tarsus Plajı'ndan Akdeniz'e bakmak için hazır olun. Yapılan çalışmaların ardından Tarsus halkı, yıllardır atıl durumda olan plajına gelecek yaz sezonunda kavuşmuş olacak” dedi.

 


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.com © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. mersinhakimiyet.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA