MEÜ öğrencileri, 4. Adana Kuaförlük Güzellik Kozmetik Fuarı’na katıldı
Tarih: 29 Kasım 2022 Salı 16:09


Mersin Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Saç ve Güzellik Hizmetleri Bölümü öğrencileri ve personeli 17-20 Kasım tarihleri arasında Adana TÜYAP Fuarı kapsamında düzenlenen 4. Adana Kuaförlük Güzellik Kozmetik Fuarı’na katıldı.

19 Kasım Cumartesi günü Mersin Güzellik Uzmanları Derneği'nin (MERGUD) davetlisi olarak katılım sağlanan fuar hakkında Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Saç ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Rifat Aytar, ''Ülkemizde ve uluslararası ortamda ihtiyaç duyulan kuaförlük ve güzellik mesleğinin yenilik gerektiren bir sektör olması nedeni ile  mezuniyetleri sonrası bu alanda hizmet verecek  ve istihdam edilecek öğrencilerimizin bu tür organizasyonlara katılmaları ve fuarda yer alan firmaları tanımaları, stantları ziyaret etmeleri, yeni cihaz tasarımlarını ve kozmetik ürünleri yerinde görmeleri, yeni saç ve güzellik uygulama işlemlerini izlemeleri ve incelemeleri önem arz etmektedir. Ayrıca Meslek Yüksekokulumuz ve bölümümüz adına sektör-okul iş birliğinin gücünü önemseyerek; oda, dernek ve sektör temsilcileri ile yapılan görüşmeler neticesinde yeni fikirler ışığında yapılması gereken projelerin hazırlanması ve gerçekleştirilmesi adına gerçekleşen bu etkinliğin oldukça faydalı olduğunu söyleyebilirim'' dedi.(Haber Merkezi)


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. mersinhakimiyet.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA