Mersin’de voleybol kursları sürüyor | Hakimiyet Gazetesi

 
 
 

 
Mersin’de voleybol kursları sürüyor


Tarih: 2 Ocak 2023 Pazartesi 15:31

Mersin’de belediyenin gençleri sporla tanıştırmak ve geleceğin sporcularını yetiştirmek için açtığı voleybol kurslarının devam ettiği bildirildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde açılan voleybol kursları, ücretsiz bir şekilde gençleri sporla tanıştırmaya devam ediyor. Kurs antrenörleri tarafından Seyfi Alanya Spor Salonunda verilen kurslar sayesinde, geleceğin sporcularının yetiştiği kaydedildi. Mersin Büyükşehir Belediyesi Voleybol Antrenörü Hakan Şahbaz, voleybol kurslarının yıl boyunca devam ettiğine dikkat çekere, "7 ile 12 yaş arasını kurslara alıyoruz. Haftanın 6 günü antrenmanlarımızı Seyfi Alanya Spor Salonu’nda yapıyoruz. Kurslarımıza kayıtlar da sürekli olarak devam ediyor” dedi. Pandemi döneminde dahi imkanlar dahilinde kursları devam ettirdiklerini belirten Şahbaz, “Büyükşehir belediyemizin bize sağladığı imkanlar doğrultusunda, çocuklarımıza sporla katkı sağlamak amacındayız. Ücretsiz kurslarımıza kaydolmak isteyen arkadaşlarımız, Macit Özcan Spor Tesisleri içinde bulunan Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na ait spor kayıt birimimizde kayıt yaptırabilir. Amacımız çocukları sporla tanıştırmak, onlara sporun faydaları hakkında bilgiler vermek ve bu yönde ilerlemelerini sağlamak" diye konuştu. Kursa gelen minik sporculardan Doğa Ovat, kursun çok güzel geçtiğini belirterek, "Ben voleybolda ilerlemek istiyorum, hedefim daha büyük takımlara transfer olabilmek. Hocalarımız herkesle ayrı ayrı ilgileniyorlar. Kursun ücretsiz olması da çok güzel. Çünkü bazı ailelerin maddi durumu iyi olmayabilir ve ücretsiz olması çocukların kendilerini geliştirmesi için de çok iyi" ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA