Gazeteciler, gecede bir araya geldi | Hakimiyet Gazetesi

 
 
 

 
Gazeteciler, gecede bir araya geldi


Tarih: 11 Ocak 2023 Çarşamba 16:51

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Mersin Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen baloda Mersin basını bir araya geldi.

Haber-Mehmet Miras

 

Divan Otel'de düzenlenen geceye Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Hamit İzol, Mersin Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Emin Levent Türkili, MIP Genel Müdürü Johan Van Daele,  Mersin Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı Hasan Engin, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ve TRT Çukurova Bölge Müdürü Fatih Doğru da katıldı. Programda, desteklerinden dolayı protokol üyelerine ve gazetecilik mesleğine uzun yıllar vermiş kişilere plaket takdim edildi.

 

"BUGÜNE BİRLİKTE BAŞLADIK VE GÜNÜN SONUNDA DA GENE BİRLİKTEYİZ"

Gecede, Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nin bir yıllık faaliyetlerinin sinevizyon gösterimi yapıldı. Ardından bir konuşma yapan Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rüstem Kaya Tepe, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. Gazeteci Gözüyle Karma Fotoğraf Sergisi'ni gezdikten sonra geceye katılan Vali Pehlivan ise yaptığı konuşmada; "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyorum.

Bugün, günümüze basın mensuplarımızla birlikte başladık ve günün sonunda da gene birlikteyiz. Sabah kahvaltı programının akabinde 2022 Yılı Değerlendirme Toplantımızı gerçekleştirdik. Her yıl yaptığımız gibi, basın toplantısı yapmak suretiyle, bir önceki yılın kamu yatırımları ve hizmetlerini; kamu birimlerimizin yıl boyunca gerçekleştirdikleri çalışmaları A'dan Z'ye basın ile paylaşmak adına siz değerli basın mensuplarımızla bir araya geldik" dedi.

 

"BASIN MENSUPLARIMIZLA HEP TEMAS HALİNDE OLDUK"

Vatandaşın haber alma beklentisini gazetecilerin karşıladığını vurgulayan Pehlivan, "Bütün insanlar; çevresinde yaşadığı muhitte, bölgesinde, ülkesinde ve bütün dünyada neyin cereyan ettiğini, nelerin yaşandığını, nelerin konuşulduğunu, nelerin yapıldığını veya yapılamadığını merak eder.  Haber alma beklentisini, haber alma talebini karşılayan da işte kıymetli basın mensuplarıdır. Bunu yaparken de meslek etiği içerisinde, evrensel prensipler doğrultusunda aydınlatıcı bir anlayışla bu vazifeleri yerine getiriyorsunuz. Sizler gibi ülkemizde de dünyada da binlerce kişi basın sektöründe çalışıyor. Mülki idare amiri olarak çalışmaya başladığımız günden bugüne, burada olduğu gibi, görevimizin gereği basın mensuplarımızla hep temas halinde olduk" diye konuştu.

 

"GÖREV BAŞINDA OLANLARA BAŞARILAR TEMENNİ EDİYORUM"

Vali Pehlivan, konuşmasının devamında; "Biliyoruz ki sizlerin de amacı Mersinimize değer katmak. Mersinimizin yıldızını giderek daha da parlatmak. Bizim de gayemiz, devletimizin, hükümetimizin yatırım programları çerçevesinde, yapılan hizmetleri, imkanları, yatırımları, teşvikleri vatandaşlarımıza buluşturmak ve onların yaşam standardını ve konforunu her geçen gün daha da arttırmaktır.  Bu çalışmalarımız devam ederken sizlerle de zaman zaman yollarımız kesişmektedir. Ben bu geceyi düzenleyen, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bugün ve her gün, birlik ve beraberlik duyguları içerisinde bu mesleğe olan gönül bağınızın daim olmasını, emeğinizin karşılığını bulduğu güzel günlerde başarılı hizmetlerimizin artarak devam etmesini diliyorum. Bu meşakkatli görevi yaparken hayatını kaybeden basın şehitlerimizi de rahmetle yad ediyorum. Hayatta olanlara sağlık, afiyet diliyorum. Görev başında olanlara başarılar temenni ediyorum. Bugün bizler için de ayrıca anlamlı bir gün. Bugün aynı zamanda İdareciler Günü. Ben hem çalışan gazeteciler gününü hem de idareciler gününü en içten dileklerimle bir kere daha kutluyorum" ifadelerine yer verdi.


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA