MEܒye yeni rektör atandı: Prof. Dr. Erol Yaşar | Hakimiyet Gazetesi

 
 
 

 
MEܒye yeni rektör atandı: Prof. Dr. Erol Yaşar


Tarih: 11 Ocak 2023 Çarşamba 16:52

Mersin Üniversitesi’nde 8 yıldır rektörlük görevini yürüten Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’nın yerine Prof. Dr. Erol Yaşar atandı.

Haber-Behzat Özgür Beyazlar

 

Cumhurbaşkanlığı tarafından 4 üniversitenin rektörlüğünde yapılan atama kararı 11 Ocak 2023 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı. Mersin Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi'nin rektörlük koltuğuna yeni isimler atandı.

 

8 YILLIK ÇAMSARI DÖNEMİ GERİDE KALDI

28 Kasım 2014'te Mersin Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, 2018 yılında yapılan atamayla birlikte Mersin Üniversitesi'nde 8 yıllık rektörlük görevini tamamladı. Resmi Gazete'de yayımlanan yeni kararla; Çamsarı'nın yerine Prof. Dr. Erol Yaşar atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasını taşıyan atama kararında, "Mersin Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 13'üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2'nci, 3'üncü ve 7'inci maddeleri gereğince Prof. Dr. Erol Yaşar Atanmıştır" ifadeleri yer aldı.

 

GÖREVE GELDİKTEN SONRA BİR MESAJ YAYIMLADI

Prof. Dr. Yaşar, göreve geldikten sonra şu mesajı yayımladı; "Sevgili çalışma arkadaşlarım ve değerli öğrencilerim, bilimin ve çağdaşlığın ışında bir dünya üniversitesi olan Mersin Üniversitesi Rektörlüğü görevine Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nın önerisi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın takdir ve tensipleri ile atanmış bulunmaktayım. Ülkemizin en köklü ve başarılı üniversitelerinden birisi olan Mersin Üniversitesi'nin Rektörü olarak görev yapacak olmaktan dolayı büyük bir kıvanç duyuyorum. Üniversitemizin sahip olduğu tüm imkanları en doğru ve verimli bir şekilde kullanma konusunda yüksek bir kararlılığa sahip olduğumuzu özellikle bilmenizi isterim. Bu düşüncelerle, şahsımı bu göreve layık gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, YÖK Başkanımız Prof. Dr. Erol Özvar'a, YÖK üyelerimize ve bu süreçte bizlere inanarak destek olan herkese teşekkürlerimi sunuyor, şükranlarımı arz ediyorum. Önümüzdeki bu yeni sürecin üniversitemize, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, Yüce Allah'tan hepimize hayırlı hizmetlerde bulunmayı nasip etmesini niyaz ediyorum."

 

TEBRİK ÇİÇEĞİ YERİNE BAĞIŞ TALEP ETTİ

Yaşar, mesajının sonunda tebrik çiçeği yerine bağış yapılmasını rica ederek, "Tebrik için Rektörlüğümüze çiçek gönderilmemesi, Mersin Üniversitesi Cami Yaptırma, Yaşatma ve Koruma Derneğimiz ile Mersin Üniversitesi Geliştirme Vakfımız'a (MÜGEV) bağış yapılması önemle rica olunur" ifadelerini kullandı.

 

 

 


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA