Büyükşehir, her gün 800 öğrenciye 3 çeşit yemeği 6 TL’den ulaştırıyor | Hakimiyet Gazetesi

 
 
 

 
Büyükşehir, her gün 800 öğrenciye 3 çeşit yemeği 6 TL’den ulaştırıyor


Tarih: 18 Ocak 2023 Çarşamba 17:33

31 Mart 2019 seçimlerinin ardından Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak göreve başlayan CHP’li Vahap Seçer, 2020’nin Mart ayında ’Mahalle Mutfakları’ hizmetini başlattı. Dezavantajlı mahallelerde sunulan hizmet, pandemi sürecinde devlet üniversitelerinin önüne de taşındı.

Haber-Cihan Barış Budak

Öğrencilerin beslenme sıkıntısı yaşadığı şu dönemde; Mersin Büyükşehir Belediyesi, öğrencilere üniversite önlerinde 3 çeşit yemeği 6 TL'den sunuyor. Öğrencilere aynı zamanda ücretsiz çorba ve ekmek ikramında bulunan belediye, günlük ortalama 800 gence ulaşıyor.

YEMEKLER BELEDİYE'NİN AŞHANESİ'NDE PİŞİYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Engin Yıldırım, '1 Ekmek 1 Çorba' ve 'Mahalle Mutfakları' hizmetlerini gazetemize anlattı. İki devlet üniversitesinin önünde bu hizmetleri öğrencilere de sunduklarını vurgulayan Yıldırım, "Pandemi sonrası üniversitelerde yüz yüze eğitime geçildikten sonra devlet üniversiteleri olan Mersin Üniversitesi ve Tarsus Üniversitesi önünde 'Mahalle Mutfakları' ile '1 Ekmek 1 Çorba' hizmetlerimizi başlattık. Bu hizmetimiz devam ediyor. Mersin ve Tarsus'ta günlük ortalama 800 civarı öğrencimize yemek ulaştırıyoruz. 3 çeşit yemeği 6 TL'ye sunuyoruz. Öğrenciler tarafından hizmetimiz yoğun ilgi görüyor. Yemeklerimiz Mersin Büyükşehir Belediyesi Aşhanesi'nde gıda mühendisleri denetiminde hijyenik bir ortamda pişiyor. Etten bakliyat ve sebze yemeklerine kadar çeşit çeşit yemekler üretiyoruz" dedi.

 

BELEDİYE, GENÇLERİN BESLENMESİNE KATKI SAĞLIYOR

Ekonomik sıkıntılar nedeniyle beslenme güçlüğü yaşadığı bir dönemde öğrencilere katkı sunmaya çalıştıklarını sözlerine ekleyen Yıldırım, "Beslenmeyle ilgili maliyetlerin artışı nedeniyle gençlerimizin yeterli besin almakta zorlanmasına neden oluyor. Özellikle protein ağırlıklı yemekleri tercih ederek, gençlerimizin dengeli ve yeterli beslenmesine katkı sunmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

 


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA