Mersin Rotary Kulübü’nün Vefa Ödülü bu yıl sahiplerini buldu
Tarih: 26 Ocak 2023 Perşembe 18:07


Mersin Rotary Kulübü’nün düzenlediği gecede, Hamit Tuna ve Ahmet Ata’ya Vefa Ödülü verildi.

Haber-Burak Karataş

 

Pandemi sürecinde ara verilen Mersin Rotary Kulübü Vefa Ödülü'ne pandemi sonrası da devam edildi. Mersin Hilton Oteli'nde düzenlenen gecede, Toroslar Belediyesi'nin Önceki Dönem Belediye Başkanı Hamit Tuna ve Başkan Yardımcısı Ahmet Ata'ya görev sürelerinde hayata geçirdikleri projeler nedeniyle ödül verildi.

 

"GEÇMİŞ DÖNEMDE EV VE KÖY KADINLARIN ÜZERİNE ÇOK CİDDİ DESTEK VERMİŞLERDİ"

Ödül töreni sonrası geceye ilişkin gazetemize değerlendirmelerde bulunan Mersin Rotary Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Berdan Doğan, "Vefa Ödülü, görevde olmayan kişilere verilir. Toroslar'ın Eski Belediye Başkanı Hamit Tuna ve Başkan Yardımcı Ahmet Ata geçmiş dönemde ev ve köy kadınların üzerine çok ciddi destek vermişlerdi. Bu desteklerini hatırlamak ve teşekkür etmek amacıyla bir gece düzenledik ve ödüllerini takdim ettik. Bu gecede geçmiş dönem projelerinden ve sağladıkları katkılardan bahsettik, onların görsellerini sunduk. Anılarımızı tazeledik. Destekleri için teşekkür ettik" dedi.

 

"BURADAKİ KRİTERİMİZ; GÖREVDE OLAN BİR KİŞİ OLMAYACAK"

Mersin Rotary Kulübü Vefa Ödülü'nün kriterlerinden de söz eden Doğan, "Daha önce bu ödülü veriyorduk ancak pandemi sürecinde ara vermiştik. O süreçte düzenlenmiyordu. Pandemiden sonra da devam ediyoruz. Bu yıl da Hamit Tuna ve Ahmet Ata bu ödülün sahibi oldu. Ama buradaki kriterimiz; görevde olan bir kişi olmayacak. Eğer görevden ayrılmışsa veriyoruz. Hamit Tuna ve Ahmet Ata da şu anda görevde değiller, onun için bu ödülü onlara verdik" diye konuştu.

 

"O GÜNKÜ PROJELER HALA BAŞKA İNSANLARLA VE BELEDİYELERLE DEVAM EDİYOR"

Güzel ve duygu dolu bir gece olduğunu kaydeden Doğan, "Katılımımız yüksekti. Duygusal bir geceydi. Çünkü yaklaşık 10-12 yıl önce yapılan projeler hatırlandı, fotoğraflar paylaşıldı, anılar konuşuldu. Güzeldi. Hamit Bey de Ahmet Bey de konuşma yaptı. Hamit Bey, görevde olmayan bir siyasetçi olarak hatırlanmaktan dolayı duygulandığını ifade etti. Memnuniyetini dile getirdi. O günkü projeler hala başka insanlarla ve belediyelerle devam ediyor. Mesela Büyükşehir'le ve Akdeniz'le yaptık. Bunun o dönem başlamış olup bugün de devam etmesinden dolayı mutluluk duyduğunu belirtti" ifadelerine yer verdi.


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. mersinhakimiyet.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA