Organ nakli olan anne, Organ Bağışı haftasında anne oldu
Tarih: 8 Kasım 2023 Çarşamba 16:08

İHA

2007 yılında sol böbrek nakil ameliyatı olan 36 yaşındaki kadın, Organ Bağışı ve Doku Nakli Haftasında Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Perinatoloji uzmanı Dr. Selahattin Kükner ve Nefroloji uzman hekimi Dr. Öğretim Üyesi Dilek Gibyeli Genek’in sıkı takipleri sonucu 2 kilo 300 gram sağlıklı bir erkek bebek dünyaya getirdi.

Bebeğinin Organ Bağışı haftasında dünyaya gelmesinin sevincini yaşayan anne, yaşadığı özel yolculuğu ile ilgili, “Organ bağışı sayesinde hayata tutundum. İkinci hayatımı Rabbimin bize bahşettiği evladımla yaşayacağız. Eşim ve ben hiç umudumuzu kaybetmedik. Çok zorlu bir süreçti ama değdi. Evladımız sağlıkla dünyaya geldi. Çekirdek ailemiz tamamlandı” diyerek duygularını ifade etti.

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Turhan Togan ve hastane yönetimi hastaya geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Başhekim Togan, “Böylesi özel ve mutlulukla dolu güzel bir sürecin 3-9 Kasım organ nakil haftasında gerçekleşmesi hastamızın nakilli bir anne olması çok özel bir durum. Hastamızın hamileliğinin başından itibaren Perinatoloji, Kadın hastalıkları ve Doğum, Nefroloji hekimlerimiz tarafından takibinin yapılması yöremiz halkı için çok önemli. Organ nakil merkezi olan sağlık tesisimiz için bu tür özellikli hastaların takibi multidisipliner bir ekip çalışmasını gerektirmektedir. Tüm çalışma arkadaşlarımıza değerli katkıları ve emekleri için teşekkür ederim. Ailemize yeni hayatlarında evlatlarıyla sağlıklı, mutlu, uzun ömürler dileriz” dedi.


Etiket: organ nakli, böbrek, anne, doğum, organ bağışı


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. mersinhakimiyet.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA