Eğitim-Bir-Sen 7. Bölge 1. Teşkilat Eğitim Programı Adana’da yapıldı
Tarih: 5 Aralık 2023 Salı 17:07

İHA

Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, eğitim çalışanları için yılmadan, geri adım atmadan ve her gün büyüyen bir heyecanla mücadelelerini sürdüreceklerini kaydetti.

Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezi tarafından organize edilen 7. Dönem 1. Teşkilat Eğitim Programı 7. Bölge Toplantısı Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Hatay, Mersin, Osmaniye ve Adana’dan Eğitim-Bir-Sen üyelerinin katıldığı ve 4 ayrı başlıkta gerçekleştirilen program bir otelde düzenlendi.

Programın selamlama konuşmasını yapan Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, "Güçlü teşkilat güçlü sendikayı, güçlü sendika güçlü Türkiye'yi inşa eder. Bu anlayışla bugün bir besmele daha çekerek Eğitim-Bir-Sen adana 1 ve 2 Nolu Şubelerimizin ev sahipliğinde teşkilat eğitimlerimize başlıyoruz. Diğerlerine göre değil değerlerimize göre hareket ettiğimiz anlayışımızla bugün hem ülkemizde hem de Adana’da etkili ve yetkili sendikayız. Bu başarıda hepinizin büyük bir özveri ve katkısı var hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.
Eğitim-Bir-Sen’in kurucu Genel Başkanı Mehmet Akif İnan ve birkaç dava arkadaşının küçük bir masa ve bir kaç sandalye ile başlattığı sendikal mücadelelerinin bugün bir buçuk milyon üye sayısına doğru adeta bir çığ gibi büyüdüğünü vurgulayan Başkan Sezer, "Tüm eğitim çalışanlarımızın 'İyi ki Eğitim-Bir-Sen var' dediği bir ortamda ilkeli yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. Yerelden evrensele, zirveden yeni umutlara uzanan bir davanın sevdasındayız. Sendikacılıkta birlerden milyonlara uzanan bir destan yazıyoruz .Üstadımız Mehmet Akif İnan’ın dediği gibi; Türkümüz dünyayı kardeş bilendir. Gökleri insanın ortak tarlası şiarıyla kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimiz pekiştirecek ve sendikamızı daha yukarılara taşıyacak bu toplantıların çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu vesile ile emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
Mehmet Sezer’in ardından Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da bir konuşma yaptı. Yalçın, "Eğitim-Bir-Sen olarak, bir yandan ücret ve özlük hakları mücadelesini en iyi şekilde verirken, diğer yandan Türkiye’nin geleceğinin şekillenmesinde paydaş olduk. Başta eğitim ve demokrasi olmak üzere, ülkemizin temel sorunlarına çözüm üretmede üzerimize düşeni yaptık ve bu idealimizden asla taviz vermedik. Başarımızda, gördüklerimizden ve tartıştıklarımızdan doğru sonuçlar çıkarmamız, sorumluluklarımızdan kaçmayışımız ve elbette ilkelerimizden taviz vermeyişimiz etkili olmuştur. İç dünyamızda ya da çevremizde, sırtımızı döndüğümüz her sorunun, ya yerinde duracağını ya da artarak yeniden karşımıza çıkacağını bilerek çok çalıştık, çalışıyoruz. Gözümüzü Türkiye’nin büyük hedeflerinden bir an olsun ayırmadık, ayırmayacağız" dedi.
Düzenlenen teşkilat toplantısına Memur-Sen Konfederasyonu ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Talat Yavuz, Başkan Yardımcıları Mesut Öner, Muammer Karaman ve Abdülaziz Aydın, Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkanı Sıdıka Aydın ile Eğitim-Bir-Sen Adana 2 Nolu Şube Başkanı Mehmet Benli, Adana, Hatay, Mersin ve Osmaniye Şube yönetimlerinin Başkan, yönetici ve teşkilat üyeleri katıldı.
Toplantılarda toplu sözleşme süreci, eğitim ve eğitim çalışanlarının gündemi ile sendikal çalışmalar konuşulurken Mustafa Bostancı, Hıdır Yıldırım, Mustafa Canıtez ve Raşit Eğin birer sunum yaptı.


Etiket: mersin, eğitimsen, mehmet sezer


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. mersinhakimiyet.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA