Çocuklar için trafik eğitim parkı açıldı
Tarih: 1 Mart 2024 Cuma 10:41

İHA

Silifke İlçe Emniyet Müdürlüğünce çocuklar için açılan trafik eğitim parkında akülü araçla eğitim verildi.

Silifke Belediyesi ile İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından imzalanan protokol çerçevesinde mülkiyeti belediyeye ait olan park ilçe emniyet müdürlüğü’ne devredildi.

Silifke İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliğince hizmete giren trafik eğitim parkında okul öncesi çocuklar ile ilk ve orta öğretim öğrencilerine trafik eğitimi verilecek.
Öğrenciler parkın açılışı sonrasında trafik parkurunda akülü araçlar sürüp, simülatör araç içerisine binerek emniyet kemerinin önemini anlamaya çalıştı.
Toros Mahallesi'ndeki Trafik Eğitim Parkı'nın açılışı dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, "Çocukların trafik kuralları konusunda eğitilmesi ve bu eğitimi uygulamalı olarak öğrenmesi açısından mülkiyeti belediyeye ait 2 bin metrekarelik alan üzerine Trafik Eğitim Parkı kurduk. Özellikle ilköğretim okullarında okuyan çocuklarımız bu parkta trafikle ilgili bilgilerini artırarak, trafik işaret ve kurallarını bire bir uygulama ile öğrenecekler. Böylece trafik kültürünün oluşmasına ve trafik kazalarının en aza indirilmesini hedefliyoruz” dedi.
Parkın açılışına Silifke Kaymakamı Abdullah Aslaner, Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, Silifke İlçe Emniyet Müdürü İsmail Petek, AK Parti Silifke İlçe Başkanı Mehmet Emin Kurt, MHP İlçe Başkanı Kıvanç Derya, kurum amirleri, daire müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.


Etiket: mersin, silifke, trafik eğitim parkı


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. mersinhakimiyet.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA