MEÜ TÜBİTAK 2209-A/B Projelerinde Önemli Başarı Elde Etti
Tarih: 27 Mart 2024 Çarşamba 17:15

Haber Merkezi

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı ve 2209-B Üniversite Öğrencilerini Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği 2023 yılı ikinci dönem sonuçları açıklandı.

Sonuçlara göre, Mersin Üniversitesi Eğitim, Mimarlık, Eczacılık, Fen, Mühendislik ve Tıp Fakülteleri ile İçel Sağlık Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencilerimiz tarafından hazırlanan 18 proje, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazandı.

Öğrencilerin ve danışman akademisyenlerin elde ettikleri başarı için tebrik eden Rektör Prof. Dr. Erol Yaşar, “Öğrencilerimizin lisans dönemlerinde proje çalışmaları içerisine girmesi ve bu projeleriyle de TÜBİTAK’tan destek almaları bizler için gurur verici. Araştırma Üniversitesi olma hedefli ve öğrenci odaklı bir üniversite olarak bizler de öğrencilerimiz ile akademik personelimize gerçekleştirecekleri tüm çalışmalarda destek olmaya devam edeceğiz. Bu kapsamda 2025 yılından itibaren TÜBİTAK’tan 10 ve üzeri ön lisans ve lisans öğrenci projesi desteği alan birimlerimize 100.000₺ destek vereceğiz. Bu vesileyle, başta öğrencilerimiz olmak üzere kendilerini proje hazırlama süreçlerinde destekleyen ve danışmanlık yapan öğretim elemanlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı. 


Etiket: meü, mersin, eğitim


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. mersinhakimiyet.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA