Tarsus Gastronomi Merkezi, şehrin gözde merkezi haline geldi
Tarih: 26 Nisan 2024 Cuma 17:01

İha

Tarsus Belediyesinin Siptilli Çarşısında bulunan Gastronomi Merkezi, kentin dört bir yanından gelen misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

Tarsus'un geleneksel lezzetlerini Türkiye çapında tanıtarak şehre yeni bir simge kazandırma yolunda önemli bir rol oynayan merkez, yoğun ilgi görüyor.

Tarsus Gastronomi Merkezi, şehrin geleneksel lezzetlerini Türkiye'nin dört bir yanına taşıyarak, şehre yeni bir simge haline gelmeye devam ediyor. İyi, temiz ve adil gıda prensipleriyle Türk gıda kodeksine uygun üretim yapabilme imkanı sunmanın yanı sıra, satın almadan pazarlamaya kadar kendi değerlerini markalaştırma yolunda eğitimler de sağlıyor. Ayrıca, ürünlerini tescil ettirme olanağı da sunan merkez, yoğun ilgi görüyor.

Kentin dört bir yanından misafirlerini ağırlıyor
Mersin Kent Konseyi Turizm ve Kültür Sanat Çalışma Grubu ile birlikte düzenlenen Tarihi Mekan Sohbetleri ‘Şehrimizi Tanıyoruz Projesi’ kapsamında yapılan gastronomi ve kültür gezisinde, Gastronomi Merkezini ziyaret eden misafirler, şehrin bu önemli merkezini yakından tanıma fırsatı buldular. Ziyarette Mersin Kent Konseyi Başkanı Ayferi Tuğcu ve beraberindeki yürütme kurulu üyeleri de yer aldı.
Tarsus Gastronomi Merkezi, Tarsus'un geleneksel lezzetlerini Türkiye çapında tanıtmada önemli bir rol oynamaya devam ediyor.


Etiket: tarsus gastronomi merkezi, tarsus


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. mersinhakimiyet.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA