Zabıta ekiplerinden dilenci operasyonu
Tarih: 4 Mayıs 2024 Cumartesi 16:27

İHA

Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, kentin farklı noktalarında dilenen kişilere yönelik operasyon yaptı.

Kent merkezinde dilencilerin yoğun olarak bulunduğu kavşak ve sokaklarda çalışmalarını sürdüren ekipler, özellikle trafiği tehlikeye atarak kırmızı ışıkta dilenenlere odaklandı.

Vatandaşlardan para dilenen, çalışma gücüne sahip olduğu halde iş yapmaktan kaçınanlara karşı yapılan denetimde, ekipler yakaladıkları dilencileri polis merkezine götürdü. Dilenciler adli işlemleri yapıldıktan sonra serbest bırakıldı.

Zabıta Amiri Duran Öz, Mersin halkının huzur içerisinde yaşayabilmesi adına 7/24 esasına göre çalıştıklarını belirtti. Dilenen kişi sayınında artış olduğunu ifade eden Öz, yaptıkları denetimler hakkında bilgi verdi. Dilencilerin ana arterler, caddeler, trafik ışıkları gibi yoğun oldukları bölgelerde çalışmaları artırdıklarını vurgulayan Öz, "Bu yılın ilk 4 ayında 127 dilenciye işlem yapıldı. Üzerlerinden çıkan paralara da el konulup, tutanakla kamuya geçirildi" dedi.

Dilencilere 5326 Sayılı Kanun'a göre idari yaptırım uygulandığını dile getiren Öz, vatandaşlara da seslenerek, "En çok sıkıntı yaşadığımız konulardan birisi de vatandaşlarımızın olaya duygusal bakması. Vatandaşlarımızdan ricamız; gerçekten ihtiyaç sahibi olduğunu bildikleri kişilere yardım etsinler" diye konuştu.

Öz, kent genelinde dilencilere yönelik rutin çalışmaların sürdürüleceğini kaydetti.


Etiket: mersin, zabıta, dilenci, operasyon, duran öz


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. mersinhakimiyet.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA