Devlet Opera ve Balesi’nden ‘Gala Konser’

Tarih: 10 Eylül 2020 Perşembe 11:05

Mersin Devlet Opera ve Balesi 11 Eylül 2020 Cuma günü saat 21.00’ da Marina Amfitiyatro’ da,‘’Gala Konser’’ile değerli sanatseverlerle buluşuyor.

Konserde, ülkede ve yurtdışında gururla temsil etmiş, birçok uluslararası başarılara imza atmış solistlerden Simge Büyükedes( Soprano ) , Sevinç Demirağ ( Soprano ), Funda Uyanık ( Soprano ), Bülent Bezdüz ( Tenor ), Emrah Sözer ( Tenor ), Faik Mansuroğlu ( Bariton ) ve Hasan Berk ( Bas )  yer alıyor.

Orkestra şefliğini Nezih Seçkin’ in yaptığı konserin repertuvarı GioacchianoRossini, Giacomo Puccini, Ernesto De Curtis, LeoDelibes, PedroGalindoGalarza, Jules Massenet, Franz Lehar, Giuseppe Verdi, Pablo LunaCarne, Emmerich Kalman ve Adnan Saygun gibi dünyaca ünlü bestecilerden oluşuyor.

Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrasının yer aldığı, yaklaşık 1 saat sürecek olan konser, Sağlık Bakanlığı’ nın belirlediği hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenen, yeni seyirci oturma düzeni ve orkestra dizilimi ile güvenli bir ortamda dinleyicilerin beğenisine sunulacak. (Haber Merkezi)

 

 


Etiket: mersindevletoperabalesi, gala, mersin


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Hakimiyet Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA