Tarsus Şelalesi’nde ilk rafting

Tarih: 18 Eylül 2020 Cuma 12:04

Tarsus Belediyesi tarafından “Avrupa Hareketlilik Haftası” etkinlikleri kapsamında Tarsus Şelalesi’Bağlantınde ilk defa rafting yapıldı.

Etkinliğe,Tarsus Belediye Başkanı Dr.Haluk Bozdoğan ile belediye meclis üyeleri izleyici olarak katıldı. 

Sporcuların ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği rafting etkinliği, şelale eski köprüden başlayıp 82 evler mahallesinde bulunan Justinianus Köprüsü (Baç Köprüsü) ‘nde son buldu.“Avrupa Hareketlilik Haftası” kapsamında yapılan bu etkinliklerde, sporun ve hareketliliğin sağlık ve toplum üzerindeki önemine değinen Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “10 bin yıllık tarihiyle dünya mirası kentleri arasında olan şehrimizin önemli tarihsel noktalarında bu tarz etkinlikler yaparak kentimizin tanıtımına ve turizmine de katkı sağlamak amacındayız” dedi. Sporun tarihi mekanlarda yapılarak toplumun sporla birlikte tarihe de ilgi duymasının amaçlandığı bu etkinlikte, çocuklara özel ayrılan alanda; topaç çevirme, ip atlama, sek sek, deve cüce vb. geliştirici çocuk oyunları yapılarak çocukların zihin ve beden gücünü geliştirici oyunlara ilgisi arttırıldı. (Haber Merkezi)


Etiket: tarsus, tarsusşelalesi, rafting


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Hakimiyet Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA