Türkmen: “Emlak sektöründeki güvensizliği ortadan kaldırdık”

Tarih: 25 Eylül 2020 Cuma 17:34

Uzun yıllardır emlakçıya olan güvensizliği ortadan kaldırmak için çaba sarf ettiklerini söyleyen Elmas Gayrimenkul Kurucuları Murat Türkmen, Volkan Kınay, Ahmet Elmasiğne, bu güvensizlik ortamını aştıklarını dile getirdiler.

Haber – Cansugül Yıldırım

 

Murat Türkmen, Volkan Kınay ve Ahmet Elmasiğne tarafından kurulan Elmas Gayrimenkul, firmanın kuruluşu, emlak sektöründe yaşanan sorunlar ve bu sorunların çözümü hakkında gazetecilere konuştu. Elmas Gayrimenkul’un kurucularından olan Murat Türkmen, banka faiz oranlarının düşürülmesinin ardından sektörde oluşan hareketlenmeyle ilgili bilgi verdi. Sektörde geçirdikleri uzun yıllardan sonra üç arkadaş olarak aynı çatı altında birleşip yollarına bu şekilde devam ettiklerini söyleyen Türkmen, “Uzun yıllar sektörde hizmet veren 3 arkadaşın hikayesi aslında bizimkisi. Sektörde geçirdiğimiz uzun süreden sonra bilgi ve birikimimizi aynı çatı altında birleştirip devam etmeye karar vermemizle Elmas Gayrimenkul firmamızı kurduk. İnsanların hayallerine kavuşmasına öncülük ediyoruz” dedi.

 

“EN BÜYÜK SORUN HERKESİN EMLAKÇI GİBİ İŞ YAPMASI”

Mersin’de insanların gayrimenkul denildiği zaman akıllarında oluşan soru işaretlerini ortadan kaldırmak için özveri ile çalıştıklarını belirten Türkmen, güvenilir, işini dürüst yapan firma imajını çizerek insanlara güven aşıladıklarını dile getirdi. Türkmen, “Tecrübelerimiz ışığında; Dürüst, özverili, sektörde belirlediğimiz hedeflere ulaşmanın yolunun (edindiğimiz tecrübelere dayanarak) dürüst çalışma, güvenilir olma ve iyi kurulmuş bir çalışma ekibi olduğunun farkındayız. Elmas Gayrimenkul ismini Mersin’de güvenilir, işini dürüst yapan bir firma imajını empoze etme amacındayız. Mersin’de insanların gayrimenkul denilince aklında soru işareti kalmadan kapımızı güvenle çalmaları için elimizden geleni yapmaktayız” şeklinde konuştu. Uzun yıllar verdikleri uğraşlar sonucunda bu güvensizlik ortamını düzeltebildiklerine değinen Türkmen, “Mersin’de emlak sektörünün bizce en büyük sorunlarından biri herkesin emlakçı gibi iş yapmaya çalışması. Bu sektöre en büyük darbedir. Son yıllarda ilgili makamların düzenlemeleriyle güzel bir döneme gireceğiz. Bu işi meslek olarak yapan kişiler dışında bende yaparım mantığı ortadan kalkacak. Bizim çözüm önerimiz bu denetimlerin sıklıkla yapılması ve vatandaşlarımız şikayetlerinin hassasiyetle dikkate alınmasıdır. Biz sektöre bir ek iş olarak değil, sabahın erken saatlerinden günün geç saatlerine kadar tek işimiz bu olarak müşterilerimize hizmet veriyoruz” diye konuştu.

 

“MERSİN GAYRİMENKUL KONUSUNDA SON DÖNEMDE TÜRKİYE’NİN PARLAYAN YILDIZI”

Türkmen, Mersin’de emlak sektörünün durumunu değerlendirerek, yatırım yapmak isteyenlere önerilerde bulundu. Korona virüs salgınından dolayı tüm sektörlerde olduğu gibi emlak sektörünün de zor bir süreçten geçtiğini değinen Türkmen, “Mersin’de ve tüm ülkede emlak sektörü kötü günler geçiriyordu. Üzerine bir de tüm dünyada olduğu gibi pandemi süreci başladı. Devlet bankalarının açıklamış olduğu uygun kredi faiz oranları ve 1 yıl ödemesiz kredi imkanları piyasayı olumlu etkiledi. Bu süreç tüm sektörün yüzünü güldürürken bazı sorunları da ortaya çıkardı. Fiyatların bir anda yükselmeye doğru ivme kazanması ve müteahhitlerin yeni projelere başlamaması piyasaya kötü etkiler bıraktı. Mersin gayrimenkul konusunda son dönemde Türkiye’nin parlayan yıldızı. Gerek yurtdışı yatırımcıları gerekse yurtiçi yatırımcılar Mersin’i cazip buluyor” ifadelerini kullandı.

 

“GÜVEN KAZANMAK KOLAY DEĞİL”

Firma olarak ‘güven’ ilkesiyle yola çıktıklarını sözlerine ekleyen Türkmen, bu duyguyu kazanmanın zor olduğunu ama bunu başarabildiklerini söyledi. Türkmen, “Sektörümüzde insanlar güven duydukları kişilerle iş yapıyorlar. Elbette güven kazanmak kolay değil. Bunun için ekibimizi oluştururken bunu ön planda tuttuk. Müşterilerimize şeffaf bir ortamda güler yüzlü personellerimizle hizmet veriyoruz. En doğru en dürüst yaklaşımla en doğru bilgilerle müşterilerimizi yönlendiriyoruz. Portföyümüzdeki sadece alıcı müşterilerimiz değil gayrimenkullerini bize emanet Etmiş tüm yatırımcı ve tüm gayrimenkul sahiplerine de aynı şekilde hizmet veriyoruz. Şundan emin olabilirsiniz ki; Gün ne olursa olsun zaman, mevcut koşullar ne kadar değişirse değişsin elmas gayrimenkul adını duyduklarında Mersin’de güvenilir bir firma dürüst ve Şeffaf çalışırlar imajımızı hiçbir zaman kaybetmeyeceğiz. Müşterilerimizle sadece ticaret yapmıyoruz, işlemler sonucunda çoğu müşterimizle arkadaş kimisiyle dost oluyoruz. İş dışında da sosyal aktivitelerde buluşabiliyoruz” diyerek gayrimenkul alanında kapılarının herkese açık olduğunu dile getirdi.

 

ELMAS GAYRİMENKUL HAKKINDA

Elmas Gayrimenkul, kuruluş tarihinden bu yana, değişimlerini sürekli takip eden, Doğru Fiyat - Doğru

Yatırım mantığı ile müşterilerini kısa sürede hedeflerine ulaşmalarını dolayısıyla müşteri

memnuniyetini sağlamayı ve sürekli kılmayı en ön planda tutan bir gayrimenkul danışmanlık firmasıdır. İnsanlık tarihinin başlangıcından beri barınma, birincil ihtiyaç olmuş ve zamanla beraber bu barınaklar çeşitlenmiş, kullanım amaçları ve vasıfları değişerek gayrimenkul adını almıştır. Dünya içerisinde bir başka dünyadır, sahip olduğumuz evimiz, iş yerimiz, ofisimiz, yazlığımız; yani sahip olduğumuz gayrimenkulümüz. Bazı sorular vardır: '”Bir gayrimenkulü değerlendirirken nasıl değerlendirmeli, neye göre değerlendirilmeli, ne eksiktir değerlendirmede ne fazla? Alırken hangi faktörlere bakılmalıdır, nerede ne değerde nasıl bir yer almak doğrudur?” Çok değişkeni olan bu soruların yanıtı bizim oluşturduğumuz, müşteri memnuniyetini hedef alan, Doğru Fiyat - Doğru Yatırım çalışmalarımızdır. Bu sorumluluk bilinciyle hizmetlerimize devam etmekte ve daha ileriye götürme gayretindeyiz.


Etiket: elmasgayrimenkul, emlak


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Hakimiyet Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA