Mersin ve Adana’nın eylül enflasyonu yüzde 11,80

Tarih: 6 Ekim 2020 Salı 11:39

Mersin ve Adana’da eylül ayında fiyatı en çok artan ürün kabak olurken, en çok düşen ürün ise limon oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Adana Bölge Müdürlüğü, kurumun açıkladığı eylül ayı enflasyon rakamlarını, Mersin ve Adana illerinden oluşan TR62 Bölgesi açısından değerlendirdi.

MERSİN VE ADANA’NIN EYLÜL AYI ENFLASYONU YÜZDE 11,80

TÜİK Adana Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Mersin ve Adana’da eylül ayı tüketici fiyat endeksi (TÜFE) değişim oranları paylaşıldı. Buna göre, Mersin ve Adana illerinden oluşan TR62 Bölgesinde, TÜFE’de 2020 yılı eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 1,08; bir önceki yılın aralık ayına göre yüzde 8,32; bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11,80 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 11,51 oranında artış gerçekleşti.

 

MERSİN VE ADANA’DA ZAM ŞAMPİYONU KABAK OLDU

Türkiye genelinde TÜFE'de aylık olarak fiyatı en yüksek artış gösteren maddenin yüzde 18,65 değişim oranı ile patlıcan olduğu, TR62 Bölgesinde ise aylık olarak en yüksek artış gösteren maddenin yüzde 25,60 ile kabak olduğu belirtildi. Türkiye genelinde TÜFE'de aylık olarak fiyatı en fazla düşüş gösteren maddenin yüzde 22,07 değişim oranı ile limon olduğu, TR62 Adana Bölgesinde ise aylık olarak en fazla düşüş gösteren maddenin yüzde 19,71 ile limon olduğu ifade edildi. (İHA)


Etiket: mersin, adana, eylül, enflasyon


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Hakimiyet Gazetesi Mersin | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA