Zeyrek: “Geçtiğimiz yıla göre yüzde 48 büyüme sağladık” | Hakimiyet Gazetesi

 
 
 

 
Zeyrek: “Geçtiğimiz yıla göre yüzde 48 büyüme sağladık”

Tarih: 12 Ekim 2020 Pazartesi 15:25

Teknopanel Sandviç Panel Türkiye Satış Müdürü Sercan Zeyrek, “Taş yünü ve PIR yalıtımlı sandviç paneller ile soğuk depo gibi nitelikli ürünlerin projelerde kullanımının artmasıyla beraber üçüncü çeyrekte satış ve sevkiyatını gerçekleştirdiğimiz yaklaşık 3 milyon metrekare sandviç panel ile geçtiğimiz yıla göre yüzde 48 oranında büyüme sağladık” dedi.

Global olarak yaşanan pandemi sürecinin ve beraberinde gelen ekonomik durgunluğun her sektörü etkilediği gibi inşaat malzemeleri sektörünü de oldukça etkilediğini dile getiren Teknopanel Sandviç Panel Türkiye Satış Müdürü Sercan Zeyrek, “Yılın ilk yarısında yatırımlar azalırken, sektör geçtiğimiz yıla göre geriledi. İktisadi ve sosyal hayata planlı ve kontrollü geçiş ile beraber devlet desteğinin artmasıyla sunulan kredi paketleriyle finansman zorlukları aşılmaya başlanıldı. Kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılması, ortama duyulan güveni artırarak COVID-19 döneminde başlayan işlerin devamını, yeni yatırımların yapılmasını ve yeni siparişlerin alınmasını sağladı. Teknopanel olarak bu süreçte Mersin, Sakarya, İzmir ve İstanbul’daki üretim tesislerimizde çalışanlar, tedarikçiler ve ziyaretçiler gibi tüm paydaşlarımızın sağlığı düşünülerek bütün tedbirler alındı. Güvenli ve hijyenik çalışma ortamında faaliyetlerimizi aralıksız olarak başarıyla gerçekleştirdik. Bize güvenen bayilerimizi ve yatırımlarının bir parçası olduğumuz sanayicileri mağdur etmeden taleplerini zamanında, tam ve eksiksiz olarak teslim ettik. COVID-19 hastalığının ülkemizde yükseldiği dönemde, çözüm ortakları arasında yer almaktan dolayı büyük gurur duyduğumuz Sancaktepe ve Atatürk Havalimanı Sahra Hastanesi projelerine, hastane ve lojman binalarında kullanılmak üzere yaklaşık 90 bin metrekare taş yünü çatı ve cephe sandviç panelleri tedarik ettik” dedi.

 

AYLIK 1 MİLYON METREKARE SATIŞ VE SEVKİYAT

 

“İkinci çeyrek sonrası sektörün toparlanmasıyla beraber yeni siparişler almaya başladık” diyerek sözlerini sürdüren Zeyrek, “Taş yünü ve PIR yalıtımlı sandviç paneller ile soğuk depo ve lamine membranlı çatı paneli gibi özellikli ürünlerin projelerde kullanımının artmasıyla beraber son dönemde aylık 1 milyon metrekarenin üzerinde sandviç panel satış ve sevkiyatı gerçekleştirerek bir rekora imza attık. Ülke sanayisine ışık tutan, İSO Birinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde üst üste altıncı kez yer alan sektördeki tek firma olarak, gücümüzü ve liderliğimizi bir kez daha gösterdik. İşimizi kusursuz yapmak için tüm üretim, planlama, satış ve pazarlama süreçlerini sürekli denetim altında tutarak daha iyiye odaklanıyor, bugün sahip olduğumuz sektöründe uzman ekibimiz, üretim teknolojimiz ve AR-GE merkezimiz ile ürettiğimiz ürünleri geniş satış ve pazarlama ağımızla dünyanın dört bir yanına gururla taşımaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)


Etiket: sercanzeyrek, teknopanel


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2019-2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA