Mustafa Mızrak | PARMAKTAKİ MÜCEVHER | Hakimiyet Gazetesi

 
 
 

 
image Mustafa Mızrak
PARMAKTAKİ MÜCEVHERYazı Tarihi : 30.11.2022
 E-Mail :

 

Fiziksel temas ve balonu patlatmak herkesin bir kişisel alanı vardır. Bunu bedeninizin etrafındaki bir balon olarak da düşünebilirsiniz. Eğer bir kadın bir erkeğin kişisel alanını girer, ona dokunur ve özür dilerse, bu onunla ilgilendiğini gösterir. Kadınların beden dili konusunda bir erkek böyle bir kadının kendisine uygulayacağı testlere hazırlıklı olmalıdır. Eğer bir kadın ve bir erkek bir koltukta yan yana oturuyorsa ve kadın bir elini erkeğin bacağına koyuyorsa, erkeğin nasıl tepki göstereceğini görmek istiyor olabilir. Eğer çift birbirini iyi tanıyorsa ve kadın gözleri ile erkeğe derin derin bakmaktan hoşlanıyorsa, bu da bir işarettir. Eğer erkek kendisini rahatsız hissederse göz temasını kesebilir, eğer kendisini rahat hissederse ve hoşuna giderse, göz temasını uzatabilir. İnsanlar iletişimi sözcükler ile kurarlar ve hislere yaşanan duygulara bağlı olarak birçok bedene hareketi ile bunu bilinçli ya da bilinçsiz olarak gösterirler. Bir cümleyi farklı ses tonları ile söyleyerek beğeni de kazanabiliriz kavgada çıkarabiliriz. Bu noktada gerçek anlatılmak isteneni anlamanın en önemli yolu beden diline bakmaktır. Beden dili çok anlamlı ve duruma göre değişiklik gösterebilen bir şeydir. Erkekler beden dili konusunda kadınlara nazaran daha durgun davranırlar o yüzden erkekler bu konuda daha fazla çaba göstermelidirler. Erkekler ilgilendikleri kadının ellerine ve parmaklarına dikkat etmelidirler. Eller ve parmaklar Kadınların Beden Dili’ni okumakta erkeklere yardımcı olur. Kadınlar duygularını yoğun yaşayan ve fazlası ile belli eden bir tutum içinde davranırlar. Karşısındaki erkekten hoşlanan bir kadın, onunla konuşurken, parmaklarını bedeninin çeşitli bölgelerinde dolaştırabilir. Eğer parmağında ya da bileğinde bir mücevher var ise, bunu göstermeğe çalışabilir. Güneş gözlükleriyle oynayabilir. Eğer dudaklarıyla ya da burnuyla oynarsa, karşısındaki erkeği istediğine dair bir işaret gönderiyor olabilir.

Bunlar bir kadının bilinçaltı bir şekilde ilgilendiği erkeğin dikkatini çekmek yollarıdır. Bu tür Beden Dili işaretleri gönderen bir kadın, karşısındaki erkeğe bir kadın olduğunu hatırlatmağa çalışıyordur. Kadınlar hoşlandıkları zaman kalp atışları hızlanabilir bu da kadının kendisini sinirli hissetmesine sebebe olabilir. Bu sebeple üzerinden gerginliği atmak için, parmağındaki yüzüklerle, kulağındaki küpelerle oynamağa devam eder. Ayaklarını hareket ettirerek o fazla enerjiden kurtulmağa çalışır. Eğer hareketleri yavaş ve kontrollü ise karşısındaki erkekle ilgileniyor demektir. Eğer hareketleri hızlı ve kontrol dışı ise, muhtemelen sabrı taşmak üzeredir. Sevgiyle Kalın. Esenlikte Yaşayın. Mustafa Mızrak / Gazeteci / Yazar

 


  YORUM YAZ
 
Adınız Soyadınız
 
Yorumunuz
 
 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
 
  BASIN İLAN
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.net © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA