image Güray Gürdal
Düşmandan bile kalleşlerYazı Tarihi : 15.05.2020
 E-Mail : guraygrdl@gmail.com

 

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz de korona virüs ile mücadelesini sürdürüyor. Ancak dünyanın aksine ülkemizde yaşanan gelişmeler çok daha sevindirici. Sağlık bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde salgınının kontrol altına alındığını açıklamıştı. Ülkemiz her türlü felaketin salgının üstesinden gelebiliyor ancak bunu sekteye uğratmaya çalışan alçaklar hiç eksik olmuyor…

 

Bu süreç sadece sağlıkla ilgili değil ekonomi ve insanlıkla ilgili de bir süreç. Bu salgının etkilerini en aza indirgemek için devletimiz ve bütün organları ilk günden itibaren vatandaşların bütün ihtiyaçlarını karşılamak için seferber oldu. İşte bunlardan en anlamlısı ve en fedakarca yapılanı Vefa Sosyal Destek Gruplarıydı. Bu gruplar bölgelerinde insanları nher türlü ihtiyaçlarını karşılamak için görevli. Kiminin, evine erzak götürüyor, kiminin maaşını evine getiriyor, kiminin alışverişlerini yapıyor, kiminin bakımıyla ilgileniyor. Bunun gibi birçok hizmet. Üstelik bu işin siyaseti de yok. İnsana hizmet. Herkesin her bölgede gönüllü olarak yapabileceği bir hizmet bu.

 

İşte bu hizmeti gerçekleştiren kişilere bile saldırdı kalleşler. Bana göre düşmandan bile tehlikeli varlıklar. İnsana gönüllü olarak hizmet eden bu görevlilere nasıl saldırılır. Aynı duruma kendileri düşse bile yardım edecek kişilerdi onlar. Van’ın Özalp ilçesinde Vefa Sosyal Destek Grubu aracına düzenlenen hain saldırıyla ilgili 38 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların arasında HDP ilçe başkanı ve 5 yöneticisi de bulunduğu öğrenildi. Şimdi soruyorum ben Van’da bu Vefa Sosyal grubu kime yardım götürüyordu. Orada yaşayan vatandaşlara… Artık insanların bazı şeyleri ayırt etmesi gerekiyor. Kendisine hizmet edenle kendisine hizmet edeni öldürenin ayırt edilmesi gerekiyor. Bunlara gereken ders verilmesi gerekiyor. Tabi ki hukuk çerçevesinde… Çünkü bizi onlardan ayıran şey de bu… Faillerinin gereken cezayı alacaklarına eminim… Ancak onlara o cesareti ve aklı verenlerin de milletten hatta Van halkından gereken cevabı alacağına da inanıyorum…


  YORUM YAZ
 
Adınız Soyadınız
 
Yorumunuz
 
 
 
  SOSYAL MEDYA
 
 
  GAZETEMİZ
 
 
  BASIN İLAN
 
 
  HAVA DURUMU
 
 
  FACEBOOK
 

 
 
 


 

Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. mersinhakimiyet.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. mersinhakimiyet.com basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA